רכיבים אופטיים מדעיים

Scientific Optical Components

פריצת דרך ענקית בעולם הפיזיקה הייתה השימוש באור לשם יצירת אינטראקציה עם חומרים וביצוע פעולות. היסטוריית העדשות מתגלגלת אחורנית בשנים ומגיעה עד למצרים העתיקה, ונוכל לחזות בעצמתה במו עינינו בזכות אותו השימוש בעדשות פרימיטיביות, שהפכו זה מכבר לחלק בלתי נפרד בעולם המודרני שלנו בתחומים רבים כמו מדע, רפואה, צבא, ועוד.

הרכיבים האופטיים המאפשרים את מגוון היישומים הרחב, הנם עדינים ושבירים ונדרשים דיוק ודייקנות רבה בתהליך הייצור. מהם חלקי רכיבים אלו, וכיצד הם מיושמים בתעשיות השונות?

רכיבים אופטיים תעשייתיים

השימוש באופטיקה שינה לחלוטין את דרך פיתוח התעשייה המודרנית. טכנולוגיות כגון *פוטוליתוגרפיה (*טכנולוגיה המשמשת בתעשיית האלקטרוניקה, מיקרואלקטרוניקה והמיקרומכניקה להדפסת שכבות מוליכים, מוליכים למחצה ומבודדים, על ידי הסרה מבוקרת של חלקים ממצע, באופן שניתן לחזור עליה פעמים רבות) עיבוד חומרי לייזר, **מטרולוגיה (**מדע העוסק במדידה) ועוד, משומשות בתעשיות שונות כמו בנייה, תעופה, חלל, וכלי רכב. בחלק מן המקרים, תפקידם של הרכיבים האופטיים התעשייתיים הוא קריטי ביותר, כך שלא ניתן להחליפו בשום שיטה אחרת מבלי לגרום לנזק תפקודי וכשל מכני.

רכיבים אלו כוללים בין היתר:

  • עדשות זכוכית לא כדוריות
  • מכשירים אקוסטו-אופטיים, אשר יכולים להסיט ולווסת לייזרים.

רכיבים אופטיים צבאיים

אם נדפדף אחורנית בדפי ההיסטוריה, נוכל לראות בעקביות עד כמה שיחקה הטכנולוגיה תפקיד משמעותי בשינוי הדרך בה מתנהלת מלחמה. כיום, טכנולוגיה אופטית מיושמת גם במערכות צבאיות יקרות, אך רכיבים אופטיים צבאיים אשר מיוצרים בצורה מסחרית מוזילים את פס הייצור, וזהו יתרון עצום וחיסכון בעלויות. השימושים של אופטיקה בהיבטים צבאיים כוללים נשקים מונחים, ראיית לילה, נשקי לייזר, משבשים, ג'יירוסקופים המשמשים לניווט ועוד. רכיבים אופטיים צבאיים משמשים גם במעקב סמוי ומערכות תקשורת.

כאשר מעוניינים ברכיבים אופטיים או רכיבים אופטיים מדעיים, יש לוודא כי מקבלים את הרכיבים האיכותיים ביותר במחיר הטוב ביותר. באם הינכם תרים אחר חברה / יצרן שניתן לסמוך כי תייצר עבורכם את המוצרים האיכותיים והמדויקים הנדרשים, א. אופטיקל קומפוננטס ישראל, עונה על צורך זה ועוד יותר. אנו נספק לכם את כל הרכיבים האופטיים הדרושים לכם, תוך שמירה על איכות בלתי מתפשרת ועמידה בלוחות זמני אספקה קשוחים.

קראו עוד: רכיבים אופטיים בתעופה ובחלל  | רכיבים אופטיים