פיתוח אופטיקה מדויקת

Precision Optical Manufacturing

פיתוח אופטיקה מדויקת משמעו מגוון ענק של תהליכי ייצור ופעולות בדיקה המבוצעות על מנת להגיע לאיכויות הנדרשות מהמוצר. כמו כל תהליך ייצור, פיתוח אופטיקה מדויקת מתחיל ברעיון, וכל אחד מהרכיבים האופטיים המיוצרים, הם הרעיון בהיווצרו. לאחר שמתקבלת הסכמה עיצובית, שלב הפיתוח הסתיים וניתן לעבור לשלב הייצור.

פיתוח אופטיקה מדויקת לייצור עדשה כדורית

ניקח למשל עדשה כדורית רגילה. פיתוח אופטיקה מדויקת בא לידי ביטוי בתהליך הייצור של עדשות כדוריות באיכות גבוהה במיוחד, כאשר אנו חותכים ו”מכרסמים” צורה גסה מבלוקים של זכוכית. חיתוכים וכרסומים שכאלו ניתן לבצע גם בכלים ייעודים וגם באופן ידני. השלב הבא בתהליך הייצור הוא ליטוש והברקת הזכוכית הגולמית עד לקבלת צורתה הסופית הכדורית, המוכרת. שלב זה בפיתוח אופטיקה מדויקת נקרא -LAPPING- ופירושו: כאשר העדשה עדיין בצורתה הראשונית, היא מסתובבת ומתחככת בתבנית בעלת הצורה הסופית והרצויה ומסביבה חומרים מקדמי שחיקה ונוזלים שונים. גם תהליך שכזה ניתן ליישום ע”י מכשירים ייעודים ו/או באופן ידני. אגב, סיבוב וחיכוך שכאלו, באופן ידני, הם התקופה הקדומה והראשונית של פיתוח אופטיקה מדויקת.

פיתוח אופטיקה מדויקת – מכסה מגוון עצום של תהליכי ייצור ובדיקות תפעול

במהלך תהליך הליטוש, תעבור העדשה בדיקות שונות על מנת לוודא תקינות צורה וגודל, כמו גם לוודא כי תהליך הייצור אכן עומד בסטנדרטים הגבוהים ובדרישות התקן, כאשר תיתכנה סטיות באורכי גלים, אשר יבואו לידי ביטוי בצורת שברים.

עדשות לא יקרות יכולות להגיע בטווח סטיות נרחב כמו 3λ או 2λ וכו’. לרכיבים אופטיים תעשייתיים סטנדרטים ישנו טווח סטיות של פחות מ- 1/4 באורכי גל או 4λ

עדשות אופטיות המיושמות במערכות לייזר ובהולוגרפיה (טכניקה ליצירת צילום 3D) הן בעלות סטייה של פחות מ 1/10 באורכי הגל או 10λ בנוסף לטווח סטיות, יש לבצע בדיקות לפני שטח העדשה לאיתור שריטות ופגמים אחרים.

ככלל, בפיתוח אופטיקה מדויקת, שלב ייצור העדשות הוא הקריטי והחשוב מבין שלל תהליכי הייצור השונים עבור הרכיבים השונים, מהעובדה הפשוטה שכל עוד העדשה לקויה ו/או אינה מתפקדת אזי, כל הרכיב עליו הייתה אמורה העדשה להיות מולבשת, לא יהיה תקין ו/או שמיש.

קראו עוד: רכיבים אופטייםרכיבים אופטיים מותאמים אישית

לקביעת פגישה

השאירו פרטים ונשמח לחזור

אליכם בהקדם    ייעוץ בוואטסאפ