חלונות אופטיים – חשוב לדעת

What You Need to Know About Optical Windows

מה כדאי לכם לדעת על חלונות אופטיים?

חלונות אופטיים חיוניים ונפוצים לשימוש במגוון רחב של תעשיות שונות ברחבי בעולם. נפוצים ככל שיהיו, חשוב כי נכיר אותם וננסה להבין מהם רכיבים אופטיים אלה, מהי חשיבותם, והיכן ניתן למצוא אותם. כל אלו במאמר שלפניכם.

מהם חלונות אופטיים?

חלונות אופטיים הנם מוצרים בעלי ערך בתעשיית האופטיקה, לרוב שטוחים ושימושם העיקרי הוא בחלוקת שתי סביבות שונות, תוך מתן אפשרות לאור לעבור דרכן בבטחה ובצורה חלקה. נשמע קל. אז זהו. שלא. חלק מהחלונות האופטיים מיושמים כטריזים (יתדות) אופטיים בכדי לפזר או להחליש את האור, כך שאור שיעבור דרכם, יהיה משמעותית יותר חזק / חלש בהשוואה ללומינסנציה המקורית. יישום זה חשוב במיוחד עבור מטלות ועבודות הצורכות מידה מדויקת של אור.

ניתן לייצר חלונות אופטיים לפי הזמנת COSTUM MADE ליישום בכמה שימושים, כאשר כל אחד מהם עשוי מחומר אחר. החומרים הנפוצים ביותר הם גרמניום, סיליקון UV -Fused – סיליקה, אבץ סלניד (ZnSe) או אשלגן ברומי (KBr). הם מגיעים במגוון רחב של סוגים, וחלקם מאפשרים מעבר של גלים אולטרה-סגולים ואינפרה-אדומים.

היכן נדרשים שימושים בחלונות אופטיים?

רכיבים אופטיים מיושמים בתחומים שונים, כמו אווירונאוטיקה, רפואה, כימיה, והנדסה. מטוסים נעזרים ברכיבים אופטיים של התעשייה האווירית בתא הטייס, בחלונות, ואפילו בכוחות שליטת שדות תעופה, זאת על מנת לוודא כי טייסים ומפעילים רואים את האופק, ומה נמצא מולם, בצורה מיטבית, מבלי שהאור יפריע לשדה הראייה או יסנוור את עיניהם. רכיבים אופטיים רפואיים מיושמים בבתי חולים, במצבים בהם מעוניינים לוודא כי האור המשומש להאיר ניתוחיים בגוף, מספק בהירות הלומה למנתחים מבלי להשפיע על צבעם של האיברים. המנותחים.

חלונות אופטיים חיוניים במגוון מקומות עבודה, ומספקים סיוע חיוני במטלות ותחומי אחראיות שונים. אפשר אף לומר כי ישנן עבודות / משימות שאינן ניתנות לביצוע מבלי להיעזר בהם.

קראו עוד: רכיבים אופטיים צבאיים